Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Lad. keelne nimi

Lad. keelne nimi

Värvus

Värvus

Õie läbimõõt (cm)

Õie läbimõõt (cm)

Kõrgus (cm)

Kõrgus (cm)

Hübridisaator

Hübridisaator

Reg. aasta

Reg. aasta

Elutsükkel

Elutsükkel

Õitsemisperiood

Õitsemisperiood

Valgusnõue

Valgusnõue

Min. külmataluvus

Min. külmataluvus

Liik

Liik

Tüüp

Tüüp

Puhma laius (cm)

Puhma laius (cm)

Alamkategooriad

Aktiivsed filtrid

Pojeng ’Bartzella’
 • Soodus!
 • −8%

Pojeng Itoh 'Bartzella'

Tavahind 39,95 € Hind 36,75 € −8%
Saadavus: 5 laos
Paeonia Itoh 'Bartzella' (Roger Anderson 1986). Kuldmedal aastast 2006 ja 2012. Kõrge, puhmikuline h 75-100 cm, rikkalikult ja pikaajaiselt õitsev pojeng. Meeldiva lõhnaga, veidi sidruniliselt lõhnavad helekollased, kuni 25cm ø täidisõied, mis südamikust on helepunaste laikudega, mida varjutavad kuldkollased tolmukad. Põõsas on tugevakasvuline, üks parimaid ja hinnatumaid sorte! Põõsasjas kasvukuju, pikaealine, vastupidav ja vähest hoolt vajav. Eelistab parasniisket, viljaka pinnasega, sügavapõhjalist ja päikeseküllast kasvukohta. Kõige paremini kasvavad pojengid siis, kui nende all levib mõni pinnakattetaim.
Pojeng anomala
 • Soodus!
 • −3%

Pojeng anomala

Tavahind 9,00 € Hind 8,73 € −3%
Saadavus: 3 laos
Rahva seas tuntud maarjajuure nime all. Heitlehine puhmastaim, kuni 60 cm kõrge ja lihtõitega. Õie läbimõõt 7-10cm.
Pojeng 'Sarah Bernhardt'
 • Soodus!
 • −10%

Pojeng 'Sarah Bernhardt'

Tavahind 9,00 € Hind 8,10 € −10%
Saadavus: 5 laos
Paeonia lactiflora 'Sarah Bernhardt' (Lemoine 1906). Kõrge puhmas, h 110 cm, vastupidav, pikaealine, hästi paljunev, läikivate tumeroheliste lehtedega. Õied suured, roosad, tihedalt täidetud, hiline õitseja, vajab toestamist. Avanedes õied algul heleroosad, hiljem muutuvad valgeks. Vajab parasniisket, huumusrikast mulda. Taimele anda veidi rohkem väetist kevadel ja sügisel ning väetada õitsemise ajal. Peale õitsemist õisikuvarred lõigata maani maha. See sort on üks enim kasvatatud ja müüdud sortidest maailmas, kuigi ta on üle 100 aasta vana.
Pojeng 'Shirley Temple'
 • Soodus!
 • −15%

Pojeng 'Shirley Temple'

Tavahind 14,00 € Hind 11,90 € −15%
Saadavus: 2 laos
Paeonia lactiflora 'Shirley Temple' (Smirnow 1948). Puhmik on kõrgekasvunine ja jõuline, h 100 cm. Varajane õitseja, õied suured, heleroosad, hästi täidetud ja lõhnavad.Sort sobib lõikeõite saamiseks, Sort on saanud oma nime näitleja Shirley Temple'i auks.
Pojeng 'Duchesse De Nemours'
 • Soodus!
 • −2%

Pojeng 'Duchesse De Nemours'

Tavahind 15,00 € Hind 14,70 € −2%
Saadavus: 3 laos
Paeonia lactiflora 'Duchesse De Nemours' (Calot 1856). Valget värvi, magusalt lõhnaval suurel, kausikujulisel täidisõiel on kroonlehtede keskosas kreemikat toonitust. Hiline õitseja. Põõsas on puhmjas ja kompaktne, lehestik terve ja tumeroheline kuni sügiseni.  Õie läbimõõt 15-20 cm. Puhma kõrgus kuni 100 cm.
Pojeng 'Edulis Superba'
 • Soodus!
 • −3%

Pojeng 'Edulis Superba'

Tavahind 7,00 € Hind 6,79 € −3%
Saadavus: 3 laos
Paeonia lactiflora 'Edulis Superba' (Lemoin 1824). Vana roosa sort on tugevalt lõhnavate, tumeroosade täidisõitega, mis on sälgitud kroonlehtedega keskosas ja põimitud kreemroosade õitega südamikus. Õitseb hooaja keskel. Puhma kõrgus 90 cm ja laius 75 cm.
Pojeng 'Festiva Maxima'
 • Soodus!
 • −3%

Pojeng 'Festiva Maxima'

Tavahind 15,00 € Hind 14,55 € −3%
Saadavus: 2 laos
Paeonia lactiflora 'Festiva Maxima' (Miellez 1851). Taime kõrgus 95-110 cm. Vajab toestamist. Varajane, valget värvi suur õis, keskel punased träpsud, meeldivalt lõhnav sort. Populaarne sort siiani.
Pojeng 'Rubra Plena’
 • Soodus!
 • −2%

Pojeng 'Rubra Plena’

Tavahind 8,00 € Hind 7,84 € −2%
Saadavus: 3 laos
Paeonia officinalis 'Rubra Plena'. Taime kõrgus 60-70 cm, õie läbimõõt 14 cm. Meie vanaemade aedade lill. Erkpunane, keskmise suurusega ja tihedusega, tolmukateta, poolkera-tüüpi täidisõis. Väga varajane. Kasvukohaks sobib parajalt niiske, viljaka pinnasega päikeseline kuni poolvarjuline tuulte eest kaitstud paik. Muld peab olema sügavalt haritud ja neutraalse kuni nõrgalt happelise reaktsiooniga.
Pojeng 'Angel Cheeks'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Angel Cheeks'

Tavahind 20,00 € Hind 19,00 € −5%
Saadavus: 11 laos
Paeonia lactiflora 'Angel Cheeks'. Aretaja Carl G. Klehm, USA reg. 1970. Auhinnad APS Gold Medal 2005, APS Awardof Landscape Merit 2010. Pojengi mitmevärvilise õie keskosas on tumedamad, väiksemad roosad kroonlehed, mis toetuvad heleroosadelele laiadele kroonlehtedele, keskel südamikus asetsevad mitmekihilises reas kollakas-valged staminoodid. Keskvarajane õitseja, vartel 2-3 küljepunga. Kõrgus 90 -100 cm. Taim vajab kasvuks päiksepaistelist kasvukohta ja ettevalmistatud sügavapõhjalist pinnast. Pojengid on hea talvekindlusega, pikaealised ja vähest hoolt vajavad püsililled.
Pojeng 'Christmas Velvet'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Christmas Velvet'

Tavahind 19,00 € Hind 18,05 € −5%
Saadavus: 3 laos
Paeonia 'Christmas Velvet'. Aretaja Roger F.Anderson 1992.Sametpunased täidisõied toetuvad tugevatele vartele. Taime kõrgus 76 cm.Vajab kasvuks täispäikest kuni poolvarju.
Pojeng 'Honey Gold'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Honey Gold'

Tavahind 20,00 € Hind 19,00 € −5%
Saadavus: 3 laos
Paeonia lactiflora 'Honey Gold'. Õite kreemjasvalged kroonlehed asaetsevad kuldkollaste petaloidide keskpunktis, mille keskel õitsevad omakorda kreemjasvalged petaloidid, jaapanipärane õietüüp. Väga õiterohke pojeng tugevatel vartel, mis lisab aeda elegantsust ja erilisust. Taime kõrgus 75 cm., laius 60-90 cm. Taim vajab kasvuks päiksepaistelist kasvukohta ja ettevalmistatud sügavapõhjalist pinnast. Pojengid on hea talvekindlusega, pikaealised ja vähest hoolt vajavad püsililled.
Pojeng 'Do Tell'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Do Tell'

Tavahind 22,00 € Hind 20,90 € −5%
Saadavus: 9 laos
Paeonia lactiflora 'Do Tell'. Autasustatud Ameerika pojengiühingu kuldmedaliga aastal 2004. Valgeõieline pojeng, jaapani õiekuju tüüp, mida nimetatakse anemooniõielisteks pojengideks. Uhked heleroosad õiekroonlehed ümbritsevad tumeroosat õie keskosa, mille keskel on omakorda kollased tolmukad. Jaapani tüüpi pojengide õites on üks kuni kaks rida kroonlehti. Tolmukaniidid on neil laienenud ning tolmukapäid ei ole välja arenenud. Neid steriilseid tolmukaid nimetatakse staminoodideks. Staminoodid on enamasti tolmukate värvusega ning moodustavad õie keskele väikese poolkera, mida ümbritsevad kroonlehed. Enamasti jaapani tüüpi pojengide puhmikud ei lamandu. Vajab kasvuks päiksepaistelist kasvukohta ja ettevalmistatud sügavapõhjalist pinnast. Pojengid on hea talvekindlusega, pikaealised ja vähest hoolt vajavad püsililled. Taime kõrgus 80-90 cm, laius 70-90 cm. Õitsemisaeg juuni.
Pojeng 'Celebrity'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Celebrity'

Tavahind 16,00 € Hind 15,20 € −5%
Saadavus: 6 laos

Paeonia lactiflora 'Celebrity'. Vaarikaroosad tihedalt täidetud õiekoroonlehed vahelduvad valgetega, mis loob erakordselt kauni mitmevärvilise õie. Tugevad varred, tumeroheline lehestik. Vajab kasvuks päiksepaistelist kasvukohta ja ettevalmistatud sügavapõhjalist pinnast. Pojengid on hea talvekindlusega, pikaealised ja vähest hoolt vajavad püsililled. Taime kõrgus 90-95 cm, laius 80-90 cm. Õitsemisaeg juuni.

Pojeng 'Ann Cousins'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Ann Cousins'

Tavahind 30,00 € Hind 28,50 € −5%
Saadavus: 5 laos
Paeonia lactiflora 'Ann Cousins' (Cousins 1946). Valge, suur kuni väga suur (Ø 17-18 cm), tihe, tolmukateta, lamedapoolne, roosi tüüpi, laiade kroonlehtedega, korrapärane täidisõis. Väga hiline. Puhmik kõrge (100-105 cm). Ameerika Pojengiseltsi näituse üldvõitja 1954. aastal, seega sisuliselt maailmameister tol aastal. Maailmakuulus sordiaretaja Wild loeb seda sorti üheks maailma parimaks valgeks pojengiks.
Pojeng 'Red Grace'
 • Soodus!
 • −5%

Pojeng 'Red Grace'

Tavahind 21,00 € Hind 19,95 € −5%
Saadavus: 6 laos

Paeonia 'Red Grace'. Aretaja (Glasscock- Klehm 1980). Hübriidpojeng liikidevahelisest ristamisest. Punane, suur (Ø 16 cm), tihe, tolmukateta, kera-tüüpi korrapärane täidisõis. Suudab peaaegu igal aastal raskusteta moodustada tõeliselt ümmarguse kera (mitte poolkera). Omapärane õiekuju! Varajane. Puhmik keskmise kõrgusega (90cm). Tumeroheline lehestik tugevatel vartel. Taim vajab kasvuks päiksepaistelist kasvukohta ja ettevalmistatud sügavapõhjalist pinnast. Pojengid on hea talvekindlusega, pikaealised ja vähest hoolt vajavad püsililled. Moskva pojenginäituse võitja täidisõieliste hübriidide rühmas aastatel 1987 (koos sordiga 'Carol') ning 1988 (koos sordiga 'Red Charm'). See sort on üks maailma parimaid punaste õitega pojengi sorte.


Pojeng 'Illini Belle'
 • Soodus!
 • −7%

Pojeng 'Illini Belle'

Tavahind 25,00 € Hind 23,25 € −7%
Saadavus: Laost otsas
Paeonia hybrida 'Illini Belle' (Glasscook 1941). See pojeng on saadud varajase pojengi ja valeõielise pojengi ristamisest. Puhmik on madalakasvuline (h 75 cm). Õis on puhkedes mustjas-punane, hiljem tumepunane, keskmise suurusega, läbimõõt 15 cm. Õis on laialt avatud pooltäidis, keskel südamikus punastel tolmukaniitidel kollane tolmukate kimp.